Chinup, atlete!

Doufám, že máš super týden a že užíváš života. Dnešní článek je o mých radách z uplynulých čtyřech letech kalisteniky, poradím jak přečkat zimní období aniž by to mělo za následek bolavé či ztuhlé klouby.

1. Vždy byste měli nosit několik vrstev oblečení, tak aby bylo vaše tělo v teple. Zejména vaše lokty a ramena, ty by měly být vždy v kontaktu alespoň s dvěma vrstvy oblečení.

2. Dobře se zahřejte a berte v potaz, že sval lze zahřát během několika vteřin, ale kloub potřebuje mnohem více pozornosti a času, aby se zahřál. Zahřátí tekutin v kloubech trvá až 20 minut.

3. Protahování se po tréninku, pomáhá udržet klouby v pohybu a aktivní. Po tréninku byste si měli dát pár minut na protažení, jedna rada: protahujte se i během dne, klidně jen po dobu 30 sekund, například když čekáte na autobus nebo sedíte na záchodě (ruce stačí :)). Pokud budete během dne tomuto věnovat několik minut, ušetříte tak hodiny a hodiny bolestivých kloubů a svalů.


To byly za mne nejdůležitější rady, které mi hodně pomohly, abych zimu přečkal bez bolestí a zranění. Doufám, že vám také pomohou a že si bez problémů s letošní zimou poradíte. Máte-li nějaké další náměty, ke kterým chcete mít článek nebo radu týkající se street workoutu či kalisteniky, napište mi níže v komentářích.

Tak ať je síla i v zimě, Chinup!

Tom

POdněty

Co Vás zajímá

Zde mi napište Vaše komentáře či připomínky
Název E-mail Zpráva Odeslat