colmex série

tabata workout

4 minuty hopsání :)

Jedná se o intervalový trénink s pevnou strukturou – 20 s cvičení a 10 s pauza, to vše při 8 opakováních. TABATA je velmi efektivní způsob cvičení, protože rychle zlepšuje výkonost a pozitivně působí na kardiovaskulární systém.

Tabata byla pojmenována podle japonského profesora Izumi Tabaty, který provedl originální studii s trénovanými sportovci. Závěrem studie bylo zjištění, že intenzivní trénink 8×20 vteřin práce následovaných 10 vteřinami odpočinku nakopne váš metabolismus na 24 hodin.

COLMEX SÉRIE

abs workout

10 min a je to

Trénink na břišní svaly, co vám zabere pár minut

V článku o TABATA tréninku jsme si představili fakt, že i pár minut několikrát týdně vám může stačit pro spalování tuků. Vysoce intenzivní intervalový trénink, který můžete znát pod zkratkou HIIT (tato zkratka zahrnuje veškeré alternativy intervalového tréninku, např. vzdálenostní běžecké), vám pomůže nakopnout metabolismus na 24 hodin.

Trénink založený na střídání intervalů intenzivního cvičení s pauzami na odpočinek je daleko efektivnější než monotónní aerobní cvičení. Výhodou je zároveň i fakt, že neprovádíme při takovém způsobu pohybu jen jeden cvik, ale zaměřujeme se na více svalových skupin. Dalo by se říct, že podobný přístup by měl platit i u tréninku na břišní svalstvo.

COLMEX SÉRIE

workout pro začátečníky

to zvládne každý

Pohyb všichni potřebujeme. Formu aktivního odpočinku, která nás dobije energií. Samotné procházky už vám ale nestačí? Chcete na sobě zapracovat, změnit podíl svaloviny v těle, získat formu a zlepšit kondici? Pak je pro vás street workout skvělá volba.

Nepotřebujete k němu nic jiného než váhu vlastního těla a sportoviště s hrazdou, žebřinami, či bradly. Jenže jak začít, když jste pojmy street workout, nebo kalistenika nepolíbeni? Dáme vám pro začátek pár tipů na osvědčené cviky a ukážeme, jak je provádět správně.